KUP BILET

Tytuł

HISTORIA PINK FLOYD

Podtytuł

Podróż przez historię Pink Floyd

Miejsce

Filharmonia Warmińsko – Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego

Termin

16 marca 2024 r.

Godz. 19.30

Bilety: 

 

Zespół Pink Floyd nie nagrywał „przebojów”, nie tworzył „hitów”, ale ma na swoim koncie dziesiątki utworów, bez których trudno sobie wyobrazić ścieżkę dźwiękową naszego życia! 16 marca 2024 roku usłyszymy w Olsztynie same najbardziej znane, specjalnie wybrane na ten koncert kompozycje. W Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej kultowe utwory zagra dobrze znana z doskonałych floydowskich interpretacji grupa Spare Bricks.

To będzie podróż przez całą historię Pink Floyd. Zaczniemy ją od pierwszych, ociekających psychodelią płyt z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, z których usłyszymy m.in. „Set the Controls for the Heart of the Sun” czy „Echoes”. Potem przejdziemy do klasycznych i najbardziej popularnych albumów koncepcyjnych zespołu, czyli zabrzmią utwory z „The Dark Side of the Moon”, „Wish You Were Here”, „Animals” i „The Wall”. W programie koncertu będą także reprezentowane lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte, w których zespół, już jako trio, nagrał świetnie przyjęte płyty, z takimi doskonale znanymi utworami, jak choćby „High Hopes”.

Zespołu Spare Bricks nigdy nie interesowało odgrywanie czy wręcz kopiowanie na żywo utworów Pink Floyd. Stąd takie nieoczywistości, jak główny żeński wokal w składzie grupy, występy w planetarium, organizacja trzydniowych festiwali z muzyką naszego ulubionego zespołu czy wykonywanie jego albumów całkowicie po polsku! Tym razem trzydniówki nie będzie, ale tego, że Agnieszka Szpargała zaśpiewa niektóre utwory Pink Floyd w polskim przekładzie Roberta Zienkiewicza, możemy być pewni.

 

Zespół Spare Bricks zagra w składzie:

- Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,

- Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, gitara 12-strunowa,

- Paweł Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna,

- Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna, gitara akustyczna,

- Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,

- Michał Witiak – perkusja.

 

 

Organizator