KUP BILET

50 lat po Ciemnej Stronie Księżyca

Spektakl multimedialny pod kopułą Planetarium w Olsztynie

 • Pink Floyd nagrał mnóstwo genialnych albumów oraz „The Dark Side of the Moon", dla którego... brakuje skali! Idealne połączenie budzącej emocje muzyki i poruszających tekstów powoduje, że można odbierać tę płytę zarówno „tylko" jako dzieło doskonałe estetycznie, jak i przesłanie do kochających i nienawidzących, walczących i pracujących, żyjących i umierających. Czyli do każdego z nas...
 • 24 marca 2023 r. przypada 50. rocznica brytyjskiej premiery „The Dark Side of the Moon". Z tej okazji zespół Spare Brick zaprasza do Olsztyna na wyjątkowy weekend z „Ciemną Stroną Księżyca". 24, 25 oraz 26 marca pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium zespół zaprezentuje swoją wersję płyty wszechczasów.
 • Gościnnie w „The Great Gig In The Sky" Ola Bieńkowska.
 • Monolog „Mów do mnie" inspirowany „Ciemną Stroną Księżyca" w wykonaniu Macieja Mydlaka.
 • Spektakl pod kopułą planetarium z wizualizacjami i laserami.

Opis

 • To będą jedyne w swoim rodzaju koncerty w miejscu wręcz stworzonym do przeżywania muzyki Pink Floyd (nieprzypadkowo londyńska prasowa premiera płyty w 1973 r. odbyła się właśnie w planetarium). Klimat zapewnią miejsce, wizualizacje i laserowa oprawa oraz polskie tłumaczenie, które pozwoli słuchaczom wejść głębiej w niepokojące przesłanie albumu.To już kolejny album Pink Floyd, który Spare Bricks wykonuje po polsku. Kilka lat temu grupa przedstawiła na wielu koncertach świetnie przyjętą polską wersję „The Wall".
 • Jednym z najbardziej znanych fragmentów płyty jest „The Great Gig in the Sky". Przejmującą wokalizę wykona w Olsztynie gość specjalny, którym będzie Ola Bieńkowska, przez wiele lat współpracująca z The Australian Pink Floyd Show. Wzruszenia gwarantowane!
 • Mocnym akcentem spektaklu będzie specjalnie przygotowany na olsztyńskie koncerty monolog w wykonaniu olsztyńskiego aktora Macieja Mydlaka, poza sceną fana muzyki Pink Floyd. Inspirowany treścią „Ciemnej Strony" tekst Roberta Zienkiewicza, autora tłumaczeń, nie pozwoli nikomu przejść obojętnie obok przesłania albumu.
 • Zespół wystąpi w składzie:

  - Agnieszka Szpargała – śpiew, saksofon,

  - Jacek Aumüller – gitara basowa, śpiew, syntezator basowy,

  - Paweł Wrocławski – gitara elektryczna,

  - Adam Jęczmyk – śpiew, gitara elektryczna,

  - Arkadiusz Spanier – instrumenty klawiszowe,

  - Michał Witiak – perkusja. 

  Goście:

  - Aleksandra Bieńkowska – wokaliza,

  - Maciej Mydlak – monolog „Mów do mnie".

 • Autorem polskich słów jest Robert Zienkiewicz, który na swoim koncie ma tłumaczenia ponad czterystu piosenek takich klasycznych wykonawców, jak m.in. The Beatles, Bob Dylan, Queen, The Rolling Stones i oczywiście Pink Floyd.